גדי לוינסקי

גדי לוינסקי

כלכלן ורואה חשבון בעל ניסיון של שנים, נותן מן הידע שלו בשביל שאתם תוכלו לדעת איך לפעול נכון וכיצד להשקיע את הכסף שלכם נכון

מה זה מיחזור משכנתא? ולמי זה יכול להתאים?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

מונח "מיחזור משכנתא" מתייחס לתהליך שבו מתמצק משכנתא קיימת על מנת להשיג תנאים פיננסיים טובים יותר במשך תקופה אחרת. במילים פשוטות, זהו הפעולה בה מתנצלים שינויים בשוק הפיננסי כדי לשפר את תנאי המשכנתא הקיימת.

איך מתבצע המיחזור?

תהליך המיחזור מתבצע כאשר מלקח אחד או יותר מתקבלים במשך זמן מסוים, ובהתאם לתנאים החדשים שבו, מבחינים שוב בשלבים של ההלוואה הקיימת. זה כולל אפשרות לשפר את ריבית ההלוואה, להוריד את ההחזר החודשי, לשנות את סוג הריבית (משתנה לקבוע או הפוך), ועוד.

המיחזור בדרך כלל מתבצע על ידי אדם שמחפש לחסוך כסף על מנת לשפר את נגיעותיו הפיננסיות. יכול להיות שהריבית בשוק התייקרה והוצע לו משכנתא חדשה בריבית נמוכה יותר או שסתירת הריבית עשויה לשנות מהלך השקיפות הפיננסית. גם אם מדובר באדם שנמצא בסיכון להוצאות גבוהות על מנת לקבל משכנתא חדשה, מיחזור משכנתא עשוי להיות בפועל פתרון.

למי מתאים מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא מתאים בעיקר למי שפוטר עם ריבית גבוהה ורוצה לשפר את התנאים הפיננסיים של המשכנתא הקיימת. הנה כמה דוגמאות שיכולים להרוויח ממיחזור משכנתא:

  1. שוק הריבית ירד: כאשר שוק הריבית יורד וריביות המשכנתאות נמוכות יותר מהריביות במשכנתא הקיימת, ניתן לחסוך כסף על ידי העברת המשכנתא לבנק חדש עם תנאים טובים יותר.
  2. שיפור נגיעות פיננסיות: אם השיפורים הפיננסיים שלך השתנו לטובה מאז שקבלת את המשכנתא הנוכחית, וכן גוברה האמיתות שבידך, יכול להיות שתוכל לקבל משכנתא בתנאים טובים יותר.
  3. חיסכון בריבית: במידה ותוכל להשפיע על תנאי המשכנתא החדשה ולהוריד את ריביותה, תוכל לחסוך כסף בריבית על מנת לסדר את הנגיעות הפיננסיות שלך.
  4. הוצאות גבוהות: אם אתה משלם הוצאות גבוהות כדי לשמור על משכנתא נכונה או כדי לשלם פיקדון, והמימון הנדרש למיחזור משכנתא זול יותר, זה יכול להיות שהשימוש במיחזור משכנתא ישיב לך רווח.

לסיכום:

מיחזור משכנתא הוא כלי פיננסי שימושי שמאפשר לך לשפר את תנאי המשכנתא הקיימת באמצעות העברתה למוסד פיננסי אחר עם תנאים טובים יותר. האם זו הכיוונה הנכונה עבורך תלויה במצב הפיננסי האישי שלך ובשיעורי הריביות וההחזר שנקבעים בשוק בזמן המתאים.

מידע נוסף באתר מהון להון >>>

אולי יעניין אותך גם!