גדי לוינסקי

גדי לוינסקי

כלכלן ורואה חשבון בעל ניסיון של שנים, נותן מן הידע שלו בשביל שאתם תוכלו לדעת איך לפעול נכון וכיצד להשקיע את הכסף שלכם נכון

איך לדעת איזו תוכנית חיסכון מתאימה לי?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

רבים מאתנו רוצים לחסוך אך לא בהכרח יודעים איך, איפה ומתי. באיזו תוכנית חיסכון כדאי לחסוך ומהם התנאים המועדפים שצריך לכוון אליהם? ובכן יש היום אופציות רבות ומשתנות בשוק ולכם כדאי לבחור את שיטות החיסכון וההשקעה שלכם. בין אם זה דרך הבנק, דרך קרן נאמנות או בדרכים אחרות. להלן סקירה קצרה של כמה מהדרכים לייצר תוכנית חיסכון. בחנו את המתאימה לכם ביותר.

חיסכון באמצעות פיקדון של הבנק:

את תוכניות החיסכון המוכרות ביותר אנו מכירים בצורה של "פיקדונות" בבנקים. כל בנק מציע מגוון מסלולי פיקדונות עם ריביות משתנות בהתאם לסוג הפיקדון, סכום הכסף המופקד בהתחלה ובכל חודש וכן לכמה זמן אתם סוגרים את הפיקדון. פק"ם הוא פיקדון קצר מועד. מדובר בפיקדון שאתם מפקידים אליו כספים לפי יכולת או סכום קבוע והפיקדון הוא צמוד מדד. בדרך כלל הפיקדון יהיה לשנה או שנתיים ויכלול ריבית נמוכה של עד 1% לכל היותר. ישנם פיקדונות נוספים עם אחוז ריבית גבוה יותר אולם כאלה המצריכים את סגירת הפיקדון ליותר שנים. בכלל ככל שתסגרו את הפיקדון לזמן ארוך יותר כך הריבית תהיה אטרקטיבית יותר.

חיסכון באמצעות קרן נמנות:

אפשרות נוספת היא לסגור את הכסף בקרן נאמנות. תוכנית זו נזילה יותר ומאפשרת לכם לפדות את הכסף שלכם בחזרה מהתוכנית מתי שתרצו אולם החיסכון בה היא שהריבית אינה מובטחת. כן ניתן לבחור את סוג ההשקעה ורמת הסיכון כמובן.

אלטרנטיבות אחרות:

בשנים האחרונות החלו חברות ביטוח ובתי השקעות להציע אלטרנטיבה נוספת הנקראת פוליסת חיסכון. פוליסה זו מאפשרת לכל אדם להפקיד עבור עצמו/עבור משפחתו סכומים המתחילים בכמה עשרות שקלים בחודש למסלול סולידי בטוח יותר וחיסכון עם דמי ניהול הנמוכים מאלה של הבנק. למידע בנושא קרן פנסיה

אולי יעניין אותך גם!

קניית בית על הנייר

קניית בית על הנייר – המדריך המלא

מחירי הדירות בארץ ללא ספק עצומים. בכדי לרכוש דירה באחד מהערים הגדולות תצטרכו להיפרד מסכומים לא קטנים שלא רבים יכולים לעמוד בהם.