גדי לוינסקי

גדי לוינסקי

כלכלן ורואה חשבון בעל ניסיון של שנים, נותן מן הידע שלו בשביל שאתם תוכלו לדעת איך לפעול נכון וכיצד להשקיע את הכסף שלכם נכון

מתי מומלץ לפנות אל עורך דין תביעת אבהות?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

הוכחת אבהות או אי אבהות היא אחת הסוגיות המורכבות והטעונות ביותר בבית המשפט ובחברה הישראלית בכלל.

זה נכון משני צידי המתרס. לפעמים בת הזוג לשעבר טוענת שהילד שייך לאב המסוים, כדי לקבל ממנו כסף כל חודש להוצאות עבורה ועבור הילד, לפעמים דווקא בן הזוג משתמט בטענה שהוא לא האב ובת הזוג הייתה עם גברים נוספים בתקופה ההיא.

בגלל שדברים כמו אלו לא מתועדים בשום מקום, קשה מאוד לדעת מי צודק אילולי הבדיקות המשוכללות הקיימות כיום.

אז מתי מומלץ לפנות לעורך דין לתביעת אבהות? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

תביעת אבהות:

הרבה פעמים כאשר בני הזוג מסוכסכים ביניהם, האישה לא רוצה לאפשר לבעל לראות את הילד, זה יכול להיות נקמה ויכול להיות שהיא באמת חושבת שלא כדאי שהילד יכיר את האבא עם הפרצוף האמיתי שלו.

ולפעמים זה דווקא הפוך. הגבר רוצה להשתחרר מכל מחויבות לאשה ולכן הוא טוען שהבן הזה לא שלו בכלל.

כך או כך, מבחינה חוקית כאשר הילד הוא מאותו אב ואם יש לזה השלכות כלכליות, מוסריות ועוד הרבה אחרות. ישנם חיובים שאבא מחויב לדאוג לבן שלו.

אז מתי כדאי לפנות לעורך דין לתביעת אבהות? כאשר האבא יודע שהוא האב, בין אם זה על ידי בדיקות פרטיות שהוא עשה ואימתו את זה, בין אם הוא מכיר היטב את הפרטים ויודע שאשתו משקרת בכוונה כדי לפגוע בו, עורך דין לענייני אבהות, יוכל לעשות סדר בעניין ולפנות לגורמים הרלוונטיים כדי לאפשר בדיקה מוסמכת לבירור העניין.

לסיכום וסיום, כדי לברר מי האב יש צורך לקבל אישור מבית המשפט לערוך את הבדיקה הגנטית ולאחר מכן בית המשפט יכיר באב כאב.

אולי יעניין אותך גם!

הלוואה לכל מטרה

רבים מאתנו מתמודדים לעיתים עם קשיים כלכליים שנובעים מסיבות כאלה ואחרות. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים האם ברגעים כאלה