קונה רכבים לפירוק במזומן – זה חוקי בכלל?

קונה רכבים לפירוק במזומן – זה חוקי בכלל?

בכל שנה עולות מכוניות חדשות על הכביש. המכוניות מהדגמים הישנים יותר נעלמים אט אט ועם זה גם גובר הקושי להשיג עבורם חלקי חילוף בעת הצורך. מגרשי הרכב המפרקים את המכוניות הישנות, משמרות את החלקים ומציעים אותם על פי רוב למכירה. כך שהרכב לא הולך לאיבוד וכל הצדדים מרוויחים. בעל הרכב מקבל תשלום על הרכב המושבת, בעל המגרש מוכר את הפלדה ואת חלקי החילוף והלקוחות אף הם נהנים מחלקי חילוף לרכב שלהם. ואם תהיתם האם מבחינה חוקית זה בסדר? אז כן. זה חוקי ולגיטימי בהחלט כשהדבר נעשה בהתאם לנהלים.

שוק המכוניות הוא שוק שמתחדש ומתחלף מאוד מהר. בכל שנה עולים דגמים חדשים המחליפים את אלו שכבר התיישנו מעט. הדבר יוצר קושי בקרב אלו שמחזיקים בכל זאת בבעלותם רכב פחות חדיש. המוסכים והחנויות לחלקי חילוף מחזיקים ברשותם על פי רוב חלקי חילוף עבור מכוניות חדישות או לכל הפחות מכוניות הנפוצות באותה תקופה. דבר זה גורם לכך כי בעלי המכוניות הישנות יותר, נקלעים לבעיה של ממש כשהם זקוקים לחלקי חילוף. החלקים הופכים להיות נדירים מאוד ולעיתים יהיה עלים לשלם סכומי כסף גבוהים במיוחד על הזמנת החלקים החסרים מהיצרן. כאן ישנה האפשרות של רכישת חלקי חילוף ממגרשים לפירוק. המגרשים לפירוק מקבלים מכוניות מושבתות שהן בדרך כלל לא המכוניות הכי חדישות והן אלו מדגמי המכוניות שבדרך כלל מחפשים חלקי חילוף.

גוררים את הרכב המושבת

בעל הרכב המושבת נהנה מהאפשרות למכור את הרכב שלו למגרש פירוק כמו זה שנמצא בכתובת https://prk.co.il/  היות וכך הוא נהנה גם מתשלום במזומן על הרכב שלו, גם אם הוא לא שווה הרבה, עדיין יהיה טוב לקבל עליו תגמול כלשהו. מלבד זאת, הגרירה תהיה גם כן על חשבון החברה לפירוק כך שבעל הרכב רק מרוויח מהדבר.

מה הפרוצדורה מבחינה חוקית?

יש לבטל את רישיון הרכב במשרד התחבורה. מרגע שהתבטל רישיון הרכב אין יותר אפשרות לנסוע עם הרכב אלא אך ורק לכיוון אחד, לצורך הגעה למגרש לפירוק.

פירוק רכבים, הפתרון המושלם עבור רכבים מושבתים.

לפירוק רכבים בצפון, לחצו כאן.

כתוב/כתבי תגובה